(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 bikes (Nr 5523891)

2 bikes

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2282.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Roquetas De Mar

13 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Gouda

26 kwi 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Opcję na transport jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiutki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania bądź nabyć taki karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba poodkręcać i zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu przydałoby się osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach bądź osłonić kawałkami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wystające części takie jak śruby lub przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw ochraniających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.