(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 botellas de.vino (Nr 5297186)

2 botellas de.vino

Długość [m]:

30

Szerokość [m]:

10

Wysokość [m]:

10

Waga w kg (łączna):

2

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Fragil

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2454.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Arroyomolinos

Termin elastyczny


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu rzeczy szklanych, delikatnych oraz niewytrzymałych warto wcześniej przeanalizować możliwość osłonięcia pakunku – w takiej sytuacji nie wystarczy standardowy karton. Niezajętą przestrzeń paczki przydałoby się wypełnić plastycznymi fragmentami ochronnymi. Element kruchy bezpiecznie będzie zawinąć w folię stretch – w głównej mierze uwagę powinno się poświęcić rzeczom ze szkła i pamiętać, żeby zapełnić wolne przestrzenie w kartonie, aby się one nie poruszały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najlepiej taśmą budowlaną. Oprócz osłonięcia rzeczy folią, znaczące jest również otoczenie przedmiotu gazetą lub wsunięcie go do kartonowego pudełka.

Kiedy przewozimy duże tłukące się elementy np. lustra, to trzeba osłonić je zarówno przed stłuczeniem jak i przed zarysowaniem. Ze szkła element zawijamy dokładnie folią stretch, zaklejamy taśmą pakową, umieszczamy w kartonie i czytelnie podpisujemy ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy naklejkę ostrzegawczą z podobnym komunikatem.

Mniejsze ze szkła przedmioty przykładowo szklanki, butelki należy osłonić niepotrzebnymi gazetami lub ubraniami. W dalszym kroku umieszczamy je w pudle w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Taką samą metodą układamy kryształy. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, np. żyrandole czy telewizory, należy użyć dla dodatkowego zabezpieczenia miękkie materiały, przykładowo bluzki oraz gąbki.

Koszt transportu przedmiotów kruchych uzależniony jest od wagi, wielkości, trasy oraz terminu realizacji przesyłki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, jeżeli życzymy sobie zastosowania specjalnych tworzyw ochraniających (jeżeli chcemy, żeby to firma przewozowa ochroniła przedmiot). Przykładowo, na aukcji transportowej transport szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania to koszt zaledwie 140 zł. Za przewóz lustra z Gliwic do Warty zapłacono 250 PLN.