2 bucicletas de adulto montinbike x 2 (Nr 8006439)

2 bucicletas de adulto montinbike x 2
Waga
Sztuk
2 bucicletas de adulto montinbike
40 kg
2
Łączna waga:
80 kg
Dystans
224 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla Y León, La Vellés

Od 6 wrz 2021 do 13 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Leganes

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Kiedy chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej osadzić go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu albo kupić taki karton w sklepie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie opłaca się zdemontować i usunąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe elementy roweru dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych pudełkach albo osłonić fragmentami brystolu i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby bądź przerzutki trzeba osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w opakowaniu trzeba zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw ochraniających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wymiarów, a również daty wykonania transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.