(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 cachorros Border Collie (Nr 6071293)

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 758.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Valle

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, España

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani ranne. Kiedy planujemy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz prognozowany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.