2 cachorros dogo aleman (Nr 6073337)

2 cachorros dogo aleman

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 984.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, San Cosme

1 cze 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani zranione. W przypadku, gdy planujemy przewieźć kota, psa lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, gdy mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.