2 cats (Nr 6057066)

2 cats

Waga w kg (łączna):

15

Budżet zlecenia [€]:

800

Dystans: 526.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Reading, Reading

22 cze 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

23 cze 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem schorowane ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeśli mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.