2 cats (Nr 6211965)

Waga w kg (łączna):

5

Budżet zlecenia [€]:

500

Dystans: 3820.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Birmingham

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 4 lis 2020 do 6 lis 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim przypadku chore ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, gdy mamy należyty przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.