2 cats (Nr 6731403)

2 cats

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 3742.00 km

Adres i termin nadania

Egipt, Prowincja Aleksandria, Aleksandria

15 gru 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Bergamo

15 gru 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem chore ani ranne. Jeśli zamierzamy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.