(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-02-26 22:24

2 ciclomotores

(Nr 2419012)
2 ciclomotores

Marka i model:

aprilia rs 50 y derbi gpr 50

Waga w kg (łączna):

100.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 553.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

     Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Od 22 mar 2018 do 24 mar 2018

Adres i termin dostawy

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

Od 22 mar 2018 do 24 mar 2018