2 cocker spaniels (Nr 6054683)

2 cocker spaniels

Waga w kg (łączna):

4

Dystans: 178.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Staffordshire, Tamworth

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Suffolk, Newmarket

1 cze 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar i dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować samochodem, jeśli posiadamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.