(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 cuadros (Nr 5462210)

2 cuadros

Długość [m]:

1.6

Szerokość [m]:

1.2

Wysokość [m]:

0.05

Waga w kg (łączna):

5

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Dystans: 1597.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

5 sty 2020

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Leuven

Termin elastyczny


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki bywa zagadnieniem, któremu wypada poświęcić dużo uwagi, bowiem są to nierzadko przedmioty o dużej wartości, czy to materialnej, czy uczuciowej.

            Gdy chcemy zlecić tego rodzaju transport w giełdzie transportowej Clicktrans, wybierz opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wówczas pewność, że paczka zostanie zauważona przez firmę transportową. Jeżeli chcesz, żeby firma przewozowa zapakowała obraz lub rzeźbę, umieść taką wiadomość w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, możesz także uzgodnić to, wymieniając się z firmami transportowymi wiadomościami pod ofertą.

            Gdy możesz sam zabezpieczyć obraz do transportu, nie zapomnij o paru ważnych wytycznych. Folia stretch jest idealna do ochronienia powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli pakujesz nią pejzaż, folia stretch nie może przywierać do pomalowanej powierzchni, warto więc wcześniej zabezpieczyć płótno w inną, delikatniejszą tkaninę, na przykład w prześcieradło. Kiedy starasz się przetransportować dzieło w pudle czy kartonie, bezwarunkowo wypełnij puste przestrzenie między rzeźbą a ściankami skrzyni. Świetnym pomysłem jest do tego wziąć profesjonalne bloki styropianowe lub sztuczne wypełniacze, ale sprawdzą się także, pogniecione skrawki makulatury, na przykład magazynów. Kluczowe jest, żeby opakowanie było jedynie niedużo większe niż transportowane dzieło sztuki, aby uniknąć obijania się w środku pakunku.

            Cena przewozu dzieła sztuki może być nadspodziewanie mała. Dokonany w serwisie Clicktrans transport sporego płótna na odcinku Warszawa – Kraków odbył się za jedyne 100 zł.