2 dogs (Nr 5892964)

2 dogs

Waga w kg (łączna):

18

Dystans: 2299.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Sutton

30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być w takim razie schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez weterynarza. Listę weterynarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.