(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 E-Bikes (Nr 5150122)

2 E-Bikes

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2080.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ludwigsburg

Od 21 kwi 2020 do 24 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 23 kwi 2020 do 24 kwi 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź nabyć właściwy karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle trzeba zdemontować oraz usunąć wszystkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej osadzić w osobnych, małych kartonach bądź zabezpieczyć kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić makulaturą albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów ochraniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich gabarytów, a również daty realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.