2 e-bikes (Nr 6025397)

2 e-bikes

Waga w kg (łączna):

60

Dystans: 863.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Kilonia

13 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Kirchzarten

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiusieńki jednoślad trzeba pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego kartonu czy też nabyć stosowny karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się zdemontować i usunąć wszystkie ruchome elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy jednośladu najlepiej osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach lub osłonić fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców osłaniających przesyłkę.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu realizacji transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.