(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Fahrräder (Nr 5685222)

2 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

45

Dystans: 2140.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Opfenbach

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Portugalia, Viana Do Castelo District, Caminha

15 lut 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania roweru. Potrzebę na transport rowerów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, jak przewozimy nowy jednoślad należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła lub zakupić stosowny karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle , należy odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione części roweru najlepiej ułożyć w osobnych, małych pudełkach lub ewentualnie zabezpieczyć kawałkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle należy zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie tworzyw chroniących przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości jednośladów, ich gabarytów, a także terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.