(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Fahrräder (Nr 5841803)

2 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

60

Dystans: 2382.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Karyntia, Villach

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu lub zakupić taki karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie warto zdemontować i ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części jednośladu najlepiej ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach lub osłonić wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie warto osłonić gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.