2 Fahrräder (Nr 6469409)

2 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 2052.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Orihuela

27 sie 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Arnsberg

30 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Opcję na transport jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują rower w prezencie.

Przygotowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak przewozimy nowiutki rower opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania lub kupić taki karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu warto poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu dobrze będzie ułożyć w osobnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów zabezpieczających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również daty realizacji transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.