2 Fahrräder (Nr 6596960)

2 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1459.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

21 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Essen

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym kartonie. Gdy potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego pudła bądź zakupić odpowiedni karton w sklepie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować i zdjąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby lub przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu należy zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 zł. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.