2 Fahrräder (Nr 7134471)

2 Fahrräder

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 2823.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Nordland, Bodø

27 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Weil Im Schönbuch

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki rower należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania bądź zakupić właściwy karton w supermarkecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie , należy poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Powyższe części roweru przydałoby się osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach lub osłonić wycinkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów zabezpieczających rower.

Koszt przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wymiarów, a także terminu realizacji transportu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii to koszt ok. 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.