2 Fahrräder (e-Trekking bikes ohne Akku.); 2 e-trekking-bikes without battery (Nr 7143366)

2 Fahrräder (e-Trekking bikes ohne Akku.); 2 e-trekking-bikes without battery

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 2207.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

20 sie 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bayern, Monachium

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowy jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania albo kupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie opłaca się poodkręcać i usunąć wszystkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się osadzić w osobnych, małych kartonach albo zabezpieczyć fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby lub przerzutki należy osłonić kartonowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu warto zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców osłaniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu realizacji przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.