2 gatitos persa (Nr 6021702)

2 gatitos persa

Waga w kg (łączna):

1

Budżet zlecenia [€]:

40

Dystans: 62.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Castilla-La Mancha, Guadalajara

15 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

15 cze 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim razie schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przewieźć psa, kota lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można stosować różnego rodzaju kontenerów, szelek czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.