2 hamsters (Nr 6858515)

2 hamsters

Waga w kg (łączna):

1

Budżet zlecenia [€]:

25

Dystans: 3428.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 20 kwi 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Mediolan

Od 30 kwi 2021 do 6 maj 2021


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zlecić przewóz zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być zatem schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, gdy mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.