(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 kajaki (Nr 5810595)

2 kajaki

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

42

Budżet zlecenia [zł]:

200

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 415.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Powidz

2 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 12 lut 2020 do 12 lip 2020


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na górze samochodu, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba przymocować dodatkowe mocowania. Aby uniknąć przemieszczenia się kajaka podczas jazdy, warto ułożyć gąbczasty materiał na mocowaniach bagażnika przykładowo podkładkę sylikonową. Kajaki mocuje się do góry dnem przy użyciu specjalistycznych, naprężonych taśm z osłoniętymi zapięciami. W przypadku osobistego przewozu kajaka, samochód trzeba odpowiednio opatrzeć znakami. Kodeks drogowy nie pozwala na to, aby ładunek odstawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub zespołu pojazdów. Ładunek nie powinien także wystawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przewożony ładunek znakujemy pomarańczową chorągiewką albo czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, gdy bagaż odstaje z tyłu do oznakowania używa się białe i czerwone znaki. Inną metodą transportu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka wymaga szczególnej ostrożności, dlatego warto zlecić transport profesjonalnej firmie, która zadba o dobre mocowanie, należyte oznaczenie i dowiezienie bez szkody ładunek.

Cena przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka uzależniony jest od ilości przewożonych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 zł/km. Przykładowo, za przewóz kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz kosztował 260 PLN. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa zapłacono 220 PLN.