(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 kajaki do Olsztyna długość 4,5 m (Nr 6036070)

2 kajaki do Olsztyna długość 4,5 m

Długość [m]:

4.5

Szerokość [m]:

0.6

Wysokość [m]:

0.4

Waga w kg (łączna):

50

Dystans: 536.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na górze samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalne mocowania. Żeby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w trakcie jazdy, warto wyłożyć miękki materiał na prętach bagażnika np. podkładkę sylikonową. Kajaki mocuje się do góry dnem przy użyciu specjalistycznych, naciągniętych taśm z osłoniętymi zapięciami. W przypadku osobistego transportu kajaka, pojazd powinno się odpowiednio oznakować. Kodeks drogowy nie zezwala na to, żeby bagaż wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub grupy pojazdów. Ładunek nie powinien również wystawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony bagaż oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub dwoma czerwonymi pasami. Czasami, kiedy bagaż wychodzi z tyłu do oznakowania stosuje się czerwone i białe pasy. Innym sposobem do przewozu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Transport kajaka potrzebuje specjalnej rozwagi, dlatego opłaca się zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie, która zadba o bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dostarczenie bez uszkodzenia ładunek.

Cena przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka uzależniony jest od ilości transportowanych egzemplarzy, a także wpływ na to ma trasa od miejsca załadunku do miejsca wyładunku. Średnia cena przewozu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Przykładowo, za transport kajaka na trasie od Manheim w Niemczech do Wałcza kosztował 260 złotych. A przetransportowanie kajaka Puck – Warszawa zapłacono 220 PLN.