(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 kajaki z Zakrzówka Szlacheckiego k/Radomska do Tomic k/Wadowic (Nr 5605035)

Długość [m]:

3.80

Szerokość [m]:

0.82

Wysokość [m]:

0.37

Waga w kg (łączna):

80

Dystans: 171.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Łódzkie, Zakrzówek Szlachecki

16 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Radocza

20 gru 2019


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki zazwyczaj przewozi się na górze samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalne mocowania. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w trakcie jazdy, można położyć miękki materiał na prętach bagażnika np. podłożyć ręcznik. Kajaki mocuje się do góry dnem przy zastosowaniu specjalnych, naprężonych taśm z zabezpieczonymi wiązaniami. W trakcie osobistego przewozu kajaka, samochód powinno się należycie oznakować. Kodeks drogowy nie zezwala na to, aby ładunek odstawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu auta lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien także wystawać od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przetransportowany bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką albo dwoma czerwonymi pasami. Czasami, gdy ładunek odstaje z tyłu do oznakowania używa się białe i czerwone znaki. Inną metodą transportu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Transport kajaka potrzebuje specjalnej ostrożności, dlatego warto zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie, która zadba o bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dostarczenie bez uszkodzenia ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka uzależniony jest od ilości przewożonych sztuk, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średni koszt transportu kajaka mieści się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Np., za transport kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz kosztował 260 PLN. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy kosztowało 220 złotych.