(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Kajaks (Nr 5274598)

Długość [m]:

2.60

Szerokość [m]:

0.67

Wysokość [m]:

0.50

Waga w kg (łączna):

44

Dystans: 579.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Fryburg

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Dolna Saksonia, Salzgitter

Termin elastyczny


Transport kajaków

Przewóz kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na górze auta, wystarczy wziąć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalne uchwyty. Aby ustrzec się przed przemieszczaniem się kajaka w czasie jazdy, warto ułożyć elastyczny materiał na mocowaniach bagażnika na przykład podkładkę sylikonową. Kajaki kładzie się do góry dnem przy użyciu specjalistycznych, naprężonych pasów z zabezpieczonymi zapięciami. W momencie osobistego przewozu kajaka, samochód trzeba należycie oznaczyć. Regulamin drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wystawał na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien ponadto odstawać z przodu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od siedzenia kierowcy. Przewożony kajak znakujemy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub dwoma czerwonymi pasami. Sporadycznie, kiedy bagaż wystaje z tyłu do oznakowania używa się czerwone i białe znaki. Inną metodą transportu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej rozwagi, z tej przyczyny opłaca się zlecić transport profesjonalnej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, odpowiednie oznaczenie i dowiezienie bez uszczerbku ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka zależy od liczby przewożonych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca nadania do miejsca rozładunku. Średnia cena transportu kajaka leży w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Przykładowo, za przewóz kajaka na odcinku Manheim (Niemcy) – Wałcz wydano 260 PLN. A przetransportowanie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 zł.