2 Kajaks (Nr 6406691)

2 Kajaks

Długość [m]:

5.50

Szerokość [m]:

0.6

Wysokość [m]:

0.5

Waga w kg (łączna):

60

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1807.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Riedering

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Grecja, Sporades, Alonnisos Municipality

25 wrz 2020


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki często przewozi się na dachu samochodu, wystarczy wziąć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku należy zamontować dodatkowe uchwyty. Żeby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka w trakcie jazdy, warto wyłożyć miękki materiał na mocowaniach bagażnika przykładowo podkładkę sylikonową. Kajaki umieszcza się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naciągniętych pasów z osłoniętymi klamrami. W przypadku osobistego przewozu kajaka, auto powinno się odpowiednio opatrzeć znakami. Kodeks drogowy nie zezwala na to, aby ładunek wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu samochodu lub zespołu pojazdów. Bagaż nie powinien również odstawać od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany kajak oznaczamy chorągiewką w kolorze pomarańczowym lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, kiedy ładunek wychodzi z tyłu do oznaczenia używa się białe i czerwone pasy. Innym sposobem transportu kajaka jest skorzystanie z naczepy.

Transport kajaka potrzebuje specjalnej rozwagi, z tej przyczyny opłaca się zlecić usługę transportową specjalistycznej firmie transportowej, która dopilnuje takie elementy jak: bezpieczne mocowanie, należyte oznaczenie i dowiezienie bez uszczerbku ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka zależy od liczby transportowanych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca załadunku do miejsca rozładunku. Średnia cena transportu kajaka leży w przedziale 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Np., za transport kajaka na trasie Manheim (Niemcy) – Wałcz zapłacono 260 złotych. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy wydano 220 złotych.