2 Kajaks: Prijon Enduro 450 (Nr 7228956)

2 Kajaks: Prijon Enduro 450

Długość [m]:

4.53

Szerokość [m]:

0.62

Wysokość [m]:

0.42

Waga w kg (łączna):

27

Dystans: 477.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

12 lip 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Saksonia, Drezno

Od 12 lip 2021 do 16 lip 2021


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki najczęściej transportuje się na dachu auta, wystarczy użyć bagażnik o odpowiedniej ładowności. Na bagażniku trzeba przymocować specjalistyczne mocowania. Żeby uchronić się przed przesuwaniem się kajaka podczas jazdy, można położyć elastyczny materiał na prętach bagażnika np. podkładkę sylikonową. Kajaki mocuje się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naprężonych taśm z zabezpieczonymi zapięciami. W trakcie samodzielnego przewozu kajaka, samochód powinno się należycie oznakować. Regulamin drogowy nie zezwala na to, żeby ładunek wychodził na długość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien również odstawać od frontu na długość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany bagaż znakujemy pomarańczową chorągiewką lub czerwonymi pasami w ilości dwóch sztuk. Czasami, kiedy bagaż wystaje z tyłu do oznaczenia używa się białe i czerwone pasy. Inną metodą do przewozu kajaka jest skorzystanie z przyczepy.

Przewóz kajaka potrzebuje szczególnej ostrożności, z tej przyczyny opłaca się zlecić usługę transportową profesjonalnej firmie, która dopilnuje takie elementy jak: dobre mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dostarczenie bez uszczerbku ładunek.

Koszt transportu kajaka

Koszt przewozu kajaka zależy od liczby przewożonych sztuk, jak również wpływ na to ma odcinek od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średnia cena transportu kajaka leży w przedziale 0,30 – 0,50 zł/km. Na przykład, za przewóz kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza kosztował 260 zł. A przewiezienie kajaka z Pucka do Warszawy zapłacono 220 zł.