(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-12-28 07:44

2 Katzen

(Nr 2244804)
2 Katzen

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: km

Transport zwierząt

    Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani zranione. W przypadku, gdy postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można odnaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 zł.

    Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Manila, Filipiny

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Zurych, Szwajcaria

Termin elastyczny