(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Kontener Dodano: 2018-07-23 08:46

2 kontenery 40 stopowe

(Nr 2998732)
2 kontenery 40 stopowe

Długość [m]:

12.19

Szerokość [m]:

2.43

Wysokość [m]:

2.89

Waga w kg (łączna):

6000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2040.00 km

Transport kontenerów

    Kontenery to żelazne skrzynie używane w przewozie niewielkich pakunków (drobnicy), które zwykle podzielone są na drobne pakunki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, siatki lub kartony. Drobnica może być także przewożona na europaletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno towarów sypkich, jak i cieczy oraz takich towarów, które wymagają podgrzewania lub ochładzania.

    Struktura metalowego pojemnika jest solidna, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada należyty osprzęt, który umożliwia mocowanie i przestawianie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery najczęściej transportuje się pojazdami ciężarowymi.

Typy kontenerów

    Cenionym rodzajem pojemnika jest kontener 20-stopowy, na co dzień określany jako kontener 1C. Jest to kontener o kubaturze blisko 33 metrów kwadratowych. Gabaryty wewnętrzne pojemników metalowych 1C mają 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik rodzaju 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego formaty wewnętrzne są równe 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować blisko 10 europalet. Kontenery te na ogół stosuje się w przewozie materiałów zapakowanych.

    Dostępne bywają także pojemniki 20-stopowe i 1A rodzaju „open top” – tych kontenerów gabaryty są zbliżone do kontenerów 1C i 1A, z tą różnicą, że otwierają się one od góry. Ten rodzaj kontenerów stosuje się do przewożenia surowców wkładanych z góry i surowców sypkich.

    Rodzaj kontenera „flat rack” używany jest w przewozie pakunków wielkich i ciężkich towarów. Ten gatunek kontenera w wariancie „collapsible” posiada dodatkowo składane boki.

    Dalszymi typami kontenera są kontenery - chłodnie, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Kontenery „high cube” używa się w przewozie pakunków przestrzennych. Kontenery „open side” posiadają rozkładane ściany i wieko górne. Pojemniki metalowe typu „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Wyróżniamy również pojemniki cysterny, pojemniki agregaty, kontenery z obudową.

Cena transportu pojemnika metalowego

    Cena transportu pojemnika metalowego jest uzależniona od wielkości oraz typu transportowanego ładunku, odległości oraz dodatkowych elementów, które przewoźnik musi spełnić podczas przewozu.

Adres i termin nadania

Route Départementale 98A 267, Gassin, 83580, Francja

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Gdynia, Polska

Termin elastyczny