2 kotki (Nr 6430655)

2 kotki

Waga w kg (łączna):

4

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 1555.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Aleksandrów Kujawski

Od 5 wrz 2020 do 12 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Luton, Luton

13 wrz 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani zranione. Kiedy planujemy przewieźć psa, kota lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można wyszukać w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, jeżeli mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.