2 koty (Nr 6208918)

Waga w kg (łączna):

14

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

1 lis 2020

Adres i termin dostawy

Tajwan, 臺北市, Tajpej

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić transport zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez weterynarza. Spis lekarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.