(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-07-25 10:11

2 Land Rovery Discovery

(Nr 1921157)

Marka i model:

Land Rover Discovery 2 sztuki

Waga w kg:

5000.00

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1554.00 km

Informacje dodatkowe:

Transport dwóch samochodów terenowych

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Stryków, Polska

Od 7 sie 2017 do 9 sie 2017

Adres i termin dostawy

Sofía, Bulgaria

Od 14 sie 2017 do 16 sie 2017