(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-07-25 10:11

2 Land Rovery Discovery

(Nr 1921157)

Marka i model:

Land Rover Discovery 2 sztuki

Waga w kg (łączna):

5000.00

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1554.00 km

Informacje dodatkowe:

Transport dwóch samochodów terenowych

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Stryków, Polska

Od 7 sie 2017 do 9 sie 2017

Adres i termin dostawy

Sofia, 1000, Bułgaria

Od 14 sie 2017 do 16 sie 2017