(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 metry długa ćwiartka (Nr 4017770)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

40.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 333.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Garwolin

Od 7 mar 2019 do 9 mar 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

Od 7 mar 2019 do 9 mar 2019


Transport innych ładunków

Transport różnych ładunków

Koszt transportu pozostałych ładunków jest zależny od wielkości towaru, terminu transportu jak również od dystansu pomiędzy miejscem załadunku i wyładunku.

Klasyfikacje ładunków

Transport ładunków rozdzielamy na podkategorie takie jak: palety, niepełny samochód dostawczy, pełny samochód dostawczy, pojemniki metalowe oraz ciężarówka – wywrotka.

Palety - obejmują bazę, na której ustawia się nieduże rzeczy lub pakunki. Najbardziej używanym typem palety są palety euro. Na paletach zazwyczaj transportuje się artykuły spożywcze, paczki, produkty budowlane (na przykład farby, panele itd.), drzwi jak także artykuły chemiczne.

Niepełny samochód dostawczy - LTL to przewóz towaru, który powinno się przewozić samochodem - Tirem oraz zapełnia jedynie część przestrzeni ładunkowej. Do takiego rodzaju transportu stosuje się ciągniki siodłowe, samochody z nadwoziem typu furgon itp.

Pełna ciężarówka - FTL odnosi się do transportu towaru, który wymaga pełnej przestrzeni ładunkowej pojazdu - Tira.
Do takiego rodzaju przewozu stosuje się różnego typu ciężarówki.

Pojemniki metalowe – Przewóz pewnych towarów może wymagać pojemnika metalowego – zwłaszcza przy przewozie towarów w postaci płynu oraz towarów sypkich. W kontenerach można też przewozić drobnicę w opakowaniach – skrzyniach, pudełkach itp. W kontenerach można przewozić także palety.

Wywrotka – służy do przewozu materiałów w postaci płynu i sypkich – bez problemu można poznać ją dzięki specyficznej skrzyni ładunkowej, przechylonej do tyłu lub na bok.

Inne towary – ładunki, które nie klasyfikują się do wcześniej wymienionych typów wówczas zalicza się je do tzw. towarów pozostałych. Znajdziemy tu na przykład zlecenia odnoszące się do przewozu popiołu czy transportu okien.