(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 motocykle: warszawa -> czarnogóra, czarnogóra -> warszawa (Nr 5664551)

2 motocykle: warszawa -> czarnogóra, czarnogóra -> warszawa

Marka i model:

yamaha wr250r

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1663.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

19 cze 2020

Adres i termin dostawy

Czarnogóra, Opština Podgorica, Podgorica

28 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.