(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 motorki Crf 250 po 140-150kg + 2paczki po niecale 30kg) (Nr 6144727)

2 motorki Crf 250 po 140-150kg + 2paczki po niecale 30kg)

Marka i model:

Honda crf

Waga w kg (łączna):

1

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 2448.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Tczew

12 cze 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, Limerick, Newcastle West

15 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ponieważ posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.