(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 motos y un coche (Nr 4846130)

2 motos y un coche

Marka i model:

suzuki intruder 250 cc + moto suzuki intruder 800 cc y coche Peugeot 206 sw

Waga w kg (łączna):

1600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 974.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Barakaldo

Od 16 wrz 2019 do 19 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, El Puerto De Santa María

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe będą cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.