(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-22 13:53

2 osobowe 100 km pod BORDEAUX >>Krakow (Nr 2997132)

2 osobowe 100 km pod BORDEAUX >>Krakow

Marka i model:

peugeot 208 i Kangoo

Waga w kg (łączna):

2500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2282.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

    Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Francja, Nouvelle-Aquitaine, Dax

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Kraków

Termin elastyczny