(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Pasażerowie Dodano: 2017-12-29 08:10

2 osoby

(Nr 2246505)
2 osoby

Dystans: 347.00 km

Transport pasażerów

    Przewóz pasażerów może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), niewielkim busem (do 8 osób łącznie z kierowcą) lub autokarem (pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do transportu więcej niż 9 pasażerów. Firma transportowa zajmująca się przewozem ludzi powinna mieć certyfikat kompetencji zawodowych i stosowne zezwolenia lub licencje na przewozy krajowe osób, jak również (w przypadku transportów poza terytorium Polski) – licencję na międzynarodowy przewóz ludzi.

Cena przewozu pasażerów

    Koszt przewozu osób uzależniony jest często od długości trasy podróży, a także od liczby ludzi oraz ciężaru i rozmiaru bagażu, który przy sobie posiadają podróżni. Przewoźnikowi w dokładnej wycenie transportu osób, przyda się posiadanie wiedzy w temacie liczby walizek i toreb oraz innych transportowanych przedmiotów – trzeba przekazać informację o dokładnej wadze i o rozmiarach każdej sztuki bagażu. W momencie, gdy nie potrafisz podać dokładnych wartości, określ ich wartość i zawiadom o tym firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są przybliżone.

    Określając kurs podróży warto napisać szczegółowe adresy – w momencie, kiedy część osób jedzie do innego miejsca docelowego, warto powiedzieć o tym kierowcy zawczasu, tak żeby mógł odpowiednio obmyślić trasę.

    Na przykład, za transport podróżnego wraz z bagażem na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) zapłacono 400 złotych. Za transport podróżnej wspólnie z psem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina kosztował 550 PLN. Transport podróżnego na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) wiązał się z kosztem 250 zł.

Adres i termin nadania

Wrocław, 40-203, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kielce, Polska

Termin elastyczny