(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 osoby (Nr 5715227)

2 osoby

Dystans: 1104.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

23 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Hamm

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Przewóz pasażerów

Transport pasażerów może być realizowane samochodem osobowym (taksówką), małym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autobusem (pojazdem przystosowanym do przewozu więcej niż 9 ludzi. Firma transportowa zajmująca się przewozem ludzi powinna posiadać certyfikat kompetencji zawodowych i właściwe uprawnienia oraz licencje na przewozy krajowe osób, a także (w przypadku kursów poza granice kraju) – dokumenty na międzynarodowy transport ludzi.

Koszt przewozu pasażerów

Koszt przewozu ludzi uzależniony jest przede wszystkim od długości trasy podróży, jak również od ilości osób oraz ciężaru i rozmiaru bagażu, który przy sobie posiadają podróżni. Przewoźnikowi w wyczerpującej wycenie transportu ludzi, przyda się posiadanie wiedzy na temat ilości walizek i toreb jak także innych przewożonych rzeczy – trzeba przekazać informację o dokładnej wadze oraz o wymiarach każdej sztuki bagażu. W przypadku, kiedy nie potrafisz podać dokładnych informacji o bagażu, wyszacuj je i zawiadom o tym przewoźnika, że przekazane przez Ciebie parametry są zaokrąglone.

Wyznaczając trasę podróży należy napisać precyzyjne adresy – w przypadku, gdy część osób jedzie do odrębnego miejsca docelowego, dobrze jest powiedzieć o tym przewoźnikowi zawczasu, tak żeby mógł należycie obmyślić drogę podróży.

Przykładowo, za transport pasażera wraz z bagażem na trasie Reken (Niemcy) - Manchester (UK) zapłacono 400 zł. Za przewóz pasażerki razem z pupilem z Luton (Wielka Brytania) do Szczecina wydano 550 zł. Transport pasażera na trasie Wellingborough (UK) - Roermond (Holandia) związany był z kosztem 250 złotych.