2 osoby (Nr 5721210)

2 osoby

Dystans: 1104.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Toruń

23 lut 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Hamm

Termin elastyczny


Transport pasażerów

Transport pasażerów

Przewóz pasażerów może odbywać się samochodem osobowym (taksówką), nie za dużym busem (do 7 osób plus kierowca) lub autobusem (pojazdem przystosowanym do przewozu więcej niż 9 pasażerów. Firma transportowa zajmująca się przewozem podróżnych powinna mieć certyfikat kompetencji zawodowych i właściwe uprawnienia oraz licencje na przewozy krajowe ludzi, a także (w przypadku transportów poza granice kraju) – licencję na międzynarodowy transport osób.

Cena przewozu osób

Koszt transportu ludzi uzależniony jest zazwyczaj od długości trasy podróży, a także od ilości ludzi oraz wagi i wielkości bagażu, który ze sobą zabierają podróżni. Firmie transportowej w wyczerpującej wycenie transportu ludzi, pomoże posiadanie informacji na temat liczby walizek lub plecaków jak także innych przewożonych przedmiotów – należy przekazać informację o szczegółowej wadze i o rozmiarach każdej sztuki bagażu. W przypadku, gdy nie umiesz podać dokładnych informacji o bagażu, wyszacuj je i zawiadom o tym firmę przewozową, że przekazane przez Ciebie parametry są orientacyjne.

Określając kurs podróży należy podać dokładne adresy – w momencie, kiedy kilkoro pasażerów podróżuje do odrębnego miejsca docelowego, dobrze jest powiedzieć o tym kierowcy przed rozpoczęciem podróży, tak żeby mógł odpowiednio obmyślić drogę podróży.

Przykładowo, za transport pasażera wraz z bagażem z Reken (Niemcy) do Manchesteru (Wielka Brytania) kosztował 400 zł. Za transport podróżnej razem z psem na trasie Luton (UK) – Szczecin kosztował 550 zł. Transport podróżnego z Wellingborough (Wielka Brytania) do Roermond (Holandia) łączył się z kosztem 250 PLN.