(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2018-01-27 22:31

2 owczarki niemieckie

(Nr 2326920)
2 owczarki  niemieckie

Waga w kg (łączna):

40.00

Dystans: 2109.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar i szczegółowy opis zwierzaka. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. W przypadku, gdy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 złotych.

    Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.

Adres i termin nadania

Busko-Zdrój, 28-100, Polska

Od 29 sty 2018 do 30 sty 2018

Adres i termin dostawy

Ashton-under-Lyne, Wielka Brytania

Od 31 sty 2018 do 1 lut 2018