(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Pedelecs (Nr 5833682)

2 Pedelecs

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 1095.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Poitou-Charentes, La Rochelle

3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ravensburg

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz jednośladów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, kiedy transportujemy nowiusieńki rower warto zachować go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej umieścić go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w sklepie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie trzeba zdemontować i zdjąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu dobrze będzie ułożyć w osobnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy osłonić papierem czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców chroniących jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.