(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 pit bull (Nr 5981682)

Waga w kg (łączna):

65

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

15 paź 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

16 paź 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę weterynarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, kiedy mamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. W wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.