(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 płyty konglomeratu 300x140 (Nr 5859994)

2 płyty konglomeratu 300x140

Długość [m]:

3

Szerokość [m]:

1.4

Wysokość [m]:

0.06

Waga w kg (łączna):

400

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Jest to dość kruchy materiał, choć nie jakoś bardzo kruchy :)

Opakowanie ładunku:

Nie potrzebuje opakowania

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 455.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Koziniec

Od 17 lut 2020 do 21 lut 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Dąbrówka

Od 17 lut 2020 do 24 lut 2020


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu przedmiotów łatwo tłukących się, delikatnych oraz łamliwych jest konieczność wcześniej zadbać o możliwość osłonięcia pakunku – w takich okolicznościach nie wystarczy standardowy karton. Pustą przestrzeń pakunku warto zapełnić elastycznymi elementami zabezpieczającymi. Szkło najlepiej zawinąć w folię bąbelkową – w głównej mierze uwagę powinno się poświęcić rzeczom szklanym i pamiętać, żeby zapełnić puste miejsca w kartonie, aby się one nie przemieszczały. Folię zabezpieczamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc osłonięcia rzeczy folią, kluczowe jest także otoczenie elementu tekturą lub wsunięcie go do kartonowego opakowania.

Jeżeli przewozimy wielkie ze szkła przedmioty na przykład szklane półki, to wypadałoby ochronić je zarówno przed rozbiciem jak i przed zarysowaniem. Szklany element zawijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą szarą, układamy w pudle i czytelnie umieszczamy napis ”Ostrożnie szkło!” lub umieszczamy notkę informującą z takim samym komunikatem.

Drobne szklane przedmioty na przykład szklanki, butelki dobrą praktyką jest osłonić starymi gazetami lub papierem. W dalszym kroku układamy je w pudełku w ten sposób, aby nie mogły się o siebie obijać. Taką samą metodą układamy porcelanę. W przypadku średniej wielkości łatwo tłukących się rzeczy, przykładowo żyrandole czy telewizory, należy użyć dla dodatkowego ochronienia gąbczaste materiały, jak np. bluzki lub gąbki.

Koszt transportu przedmiotów delikatnych uzależniony jest od ciężaru, wymiarów, trasy oraz terminu przewiezienia przesyłki. Kluczowe znaczenie może mieć również fakt, gdy wymagamy zastosowania profesjonalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli prosimy, żeby to firma transportowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Np., na giełdzie transportowej transport przeszklonych drzwi na trasie Poznań – Dąbrowa Chełmińska cena wyniosła około 140 zł. Za przewóz lustra na trasie Warta – Gliwice zapłacono 250 zł.