(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 pokojowe mieszkanie (Nr 1550495)

Typ usługi:

Tylko transport

Liczba pomieszczeń:

1

Budżet zlecenia [zł]:

500

Dystans: 546.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Pomorskie, Gdynia

23 gru 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Bytom

27 gru 2016


Removals

     Przeprowadzka jest pozornie złożonym i czasochłonnym procesem, mimo to, kiedy optymalnie ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych komplikacji.

     W pierwszym etapie warto dokonać selekcję posiadanych mebli. Gdy czegoś od wielu lat nie używamy lub jeśli jest zepsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych sprzętów przydadzą się mocne pudła, które należy kupić lub podpytać o nie w pobliskim supermarkecie, który i tak wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto wziąć worki na śmieci. Nie zapomnijmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo porozdzielać książki na parę pakunków, aby łatwiej było je dźwigać. Opisanie każdego pudła uprości przy otwieraniu mebli i meblowaniu się w nowym miejscu. Wielkogabarytowe meble należy rozkręcić, żeby przeciwdziałać uszkodzeniom, co ułatwi pracę firmie transportowej. Jeżeli mamy surowce zabezpieczające, takie jak folię strech, możemy opakować bardziej delikatne meble, a jeżeli nie mamy folii, wówczas warto wziąć koce, prześcieradła i obkleić standardową taśmę klejącą. Podczas gdy małe rzeczy owińmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w pudle.

     Zamawiając przewóz należy powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak kondygnacja załadunku i rozładunku, obecność windy, bądź trudności w dojeździe pod lokal. Koniecznie warto poinformować, jeśli pojawiają się szczególne kryteria dotyczące konkretnych rzeczy.

     Najciekawsze stawki transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, w której dużo profesjonalnych firm transportowych proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku i chronienie twojego dobytku.