(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 pokojowe mieszkanie (Nr 3070490)

Waga w kg (łączna):

1500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

1

Dystans: 1202.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Ruda Śląska

28 wrz 2018

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Solothurn, Olten

29 wrz 2018


Przeprowadzki

Przeprowadzki

 

            Wyprowadzka jest pozornie trudnym i pracochłonnym procesem, ale kiedy poprawnie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych problemów.

            Na początek należy dokonać eliminację posiadanych rzeczy. Kiedy czegoś od kilku lat nie używamy lub jak jest zepsute, lepiej to podarować komuś, komu bardziej się przyda lub pozbyć się, niż wozić z miejsca na miejsce. Do wkładania różnych sprzętów nadadzą się solidne pudła, które można zakupić lub zapytać o nie w pobliskim sklepie, który zazwyczaj przeznaczyłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, można użyć worki na śmieci. Miejmy na uwadze, żeby równomiernie porozkładać ciężar, przykładowo podzielić naczynia na kilka kartonów, aby bez przeszkód było je przetransportować. Opisanie każdego kartonu ułatwi przy otwieraniu rzeczy i meblowaniu się w nowym mieszkaniu. Duże meble warto rozmontować, aby zapobiec zniszczeniom, co ułatwi pracę przewoźnikowi. Jeżeli posiadamy surowce chroniące, takie jak folię bąbelkową, spróbujmy owinąć bardziej wrażliwe rzeczy, a jeżeli nie posiadamy folii, wówczas warto wziąć pledy, prześcieradła i zakleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Tymczasem niewielkie rzeczy okręćmy w ubrania lub ręczniki nim umiejscowimy w kartonie.

            Zamawiając przewóz warto powiedzieć firmie przeprowadzkowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, czy też utrudnienia w podjeździe pod lokal. Koniecznie należy poinformować, jeżeli występują szczególne kryteria odnoszące się do jakiś mebli.

            Najlepsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie wiele profesjonalnych firm transportowych świadczy swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i zabezpieczenie naszego majątku.