(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 pokojowe mieszkanie (Nr 3649449)

2 pokojowe mieszkanie

Waga w kg (łączna):

1000

Typ usługi:

Tylko transport

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Dystans: 993.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Gliwice

4 sty 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Velen

5 sty 2019


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie nieprostym i czasochłonnym procesem, ale gdy należycie ją zaplanujemy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            Na początek warto dokonać selekcję posiadanych przedmiotów. Jeżeli czegoś od dawna nie stosujemy lub gdy jest niesprawne, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych rzeczy nadadzą się mocne pudła, które należy zakupić lub zapytać o nie w najbliższym supermarkecie, który przeważnie wyrzuciłby je do kosza. Uzupełniająco oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo podzielić książki na parę pakunków, żeby bez przeszkód było je przetransportować. Podpisanie każdego kartonu uprości przy rozpakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym mieszkaniu. Większe meble warto rozmontować, aby przeciwdziałać uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę przewoźnikowi. Jeśli posiadamy materiały izolujące, takie jak folię bąbelkową, możemy opakować bardziej kruche meble, a jak nie posiadamy folii, wówczas warto zastosować koce, prześcieradła i obkleić zwykłą taśmę klejącą. Podczas gdy niepokaźne rzeczy owińmy w ubrania czy ręczniki nim umiejscowimy w paczce.

            Zamawiając transport należy powiedzieć przewoźnikowi o takich detalach, jak piętro załadunku i rozładunku, obecność windy, ewentualne utrudnienia w dojeździe pod dom. Koniecznie warto poinformować, jeżeli występują specyficzne wymogi odnoszące się do konkretnych mebli.

            Najkorzystniejsze stawki przeprowadzek można uzyskać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, w której tysiące specjalistycznych firm transportowych składa swoje usługi w zakresie transportu, z dodatkową opcją załadunku lub rozładunku i osłanianie naszego majątku.