2 pokojowe mieszkanie (Nr 5207378)

2 pokojowe mieszkanie

Waga w kg (łączna):

1500.00

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

2

Na które piętro będą wnoszone rzeczy?:

1

Budżet zlecenia [zł]:

2000

Dystans: 949.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Kłodzko

25 lis 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Lucerna, Lucerna

26 lis 2019


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie skomplikowanym oraz długotrwałym procesem, ale kiedy optymalnie ją obmyślimy, powinna przebiec bez dużych komplikacji.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić eliminację posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeśli jest popsute, lepiej to zanieść komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż wozić z miejsca na miejsce. Do pakowania wszystkich mebli nadadzą się wytrzymałe pudła, które można kupić lub zapytać o nie w najbliższym sklepie, który zwykle przeznaczyłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz pudeł, można zastosować worki na śmieci. Miejmy na uwadze, aby równomiernie porozkładać ciężar, np. rozdzielić talerze na parę kartonów, aby bezproblemowo było je przenieść. Opisanie każdego pakunku ułatwi przy otwieraniu rzeczy i meblowaniu się w nowym mieszkaniu. Wielkogabarytowe meble należy rozmontować, żeby zapobiec zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Kiedy posiadamy surowce chroniące, na przykład jak folię bąbelkową, możemy poosłaniać bardziej delikatne rzeczy, a gdy nie mamy folii, wówczas możemy użyć pledy, prześcieradła i zakleić normalną taśmę samoprzylepną. Natomiast niewielkie meble okręćmy w papier lub ręczniki nim rozmieścimy w pudełku.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, występowanie windy, ewentualne utrudnienia w dojeździe pod budynek. Koniecznie należy powiedzieć, jeżeli pojawiają się specyficzne kryteria odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najciekawsze ceny transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie tysiące specjalistycznych firm transportowych oferuje swoje usługi w sferze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku oraz chronienie naszego dobytku.