(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

2 pokojowe mieszkanie (Nr 5545867)

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Transport, pomoc w załadunku i rozładunku

Typ:

mieszkanie/apartament

Liczba pomieszczeń:

3

Dystans: 964.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Katowice

10 gru 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Hagen

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Przeprowadzka jest pozornie skomplikowanym oraz czasochłonnym procesem, mimo to, kiedy właściwie ją obmyślimy, powinna przejść bez dużych komplikacji.

            W pierwszym etapie warto zrobić selekcję posiadanych przedmiotów. Jeżeli czegoś od wielu lat nie używamy lub jeśli jest zepsute, lepiej to oddać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z lokalizacji do lokalizacji. Do wkładania różnych sprzętów przydadzą się mocne kartony, które należy kupić lub podpytać o nie w najbliższym supermarkecie, który i tak wyrzuciłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, warto wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo rozłożyć ciężar, przykładowo podzielić naczynia na parę kartonów, aby bezproblemowo było je przenieść. Opisanie każdego kartonu ułatwi przy otwieraniu przedmiotów i aranżowaniu się w nowym lokalu. Spore meble warto rozmontować, żeby przeciwdziałać zniszczeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Kiedy posiadamy surowce zabezpieczające, na przykład jak folię bąbelkową, możemy opakować bardziej wrażliwe meble, a jak nie posiadamy folii, wówczas możemy wykorzystać koce, prześcieradła i zakleić standardową taśmę samoprzylepną. Natomiast małe meble zawińmy w ubrania czy ręczniki nim umieścimy w pudle.

            Zlecając przewóz należy poinformować firmę przeprowadzkową o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, ewentualne trudności w dojeździe pod lokal. Dodatkowo należy poinformować, jeśli występują nietypowe wymogi dotyczące konkretnych mebli.

            Najkorzystniejsze stawki transportu można uzyskać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo profesjonalnych firm transportowych proponuje swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też rozładunku i osłanianie naszego mienia.